חיטוב הגוף באמצעות יוגה לקראת הקיץ

העונה החמה בפתח וזה הזמן לחשוב על בגד ים והכנת הגוף לקראת הקיץ. מי שמחפש דרך לעצב את הגוף יוכל ליהנות מתהליך חיטוב הגוף באמצעות יוגה לקראת הקיץ. יוגה היא לא רק שיטה נהדרת להירגע אלא גם יעילה בהצרת היקפים ומיצוק אזורים "בעייתיים" כמו ירכיים, בטן, אגן וישבן. כיצד היוגה תסייע לכם במלאכת החיטוב לקיץ?

עבודה על שרירי ליבה

היוגה מתמקדת בשרירי ליבה החיוניים לשיפור היציבה ולהצלחה במתיחות ובתנוחות מתקדמות ביוגה. המיקוד בשרירי ליבה מאפשר להגיע למתיחות להארכת חלקי הגוף ולהשגת גמישות מרבית המתורגמים בטווח הארוך לגוף מעוצב יותר.
השרירים מתחזקים בהדרגה כך שגם הגוף הופך למוצק יותר. וגה מסתמכת על התכווצות אקסצנטרית, במהלכה השרירים מתמתחים עם התכווצת, פעולה שגורמת לשרירים להיות ארוכים יותר. דהיינו: תשכחו מהעור המדלדל בזרועות, הירכיים והבטן והיכונו לעור מתוח ואטרקטיבי במיוחד.

רגיעה מובילה לחיטוב

לא כולם מודעים לקשר הישיר בין מתח וירידה במשקל או הצלחת אימון. החיבור הסינרגטי בין גוף ונפש עליו עובדים באימוני יוגה קריטי להצלחה של האימון ומשיג תוצאות טובות יותר. מתח מונע ירידה במשקל כשמבחינה כימית, כאשר אנו מתוחים משתחרר ריכוז גבוה יותר של הורמון בשם קורטיזול (המשתחרר בתגובה ללחץ פיזי או נפשי). הורמון זה עשוי למנוע ירידה במשקל. היות וביוגה שמים דגש על רגיעה הרי שהיא מאפשרת ירידה בהורמון קורטיזול וכך מסייעת באובדן משקל ובהשגת גוף רזה יותר לטווח הארוך. כלומר יוגה מאפשרת להשיג גוף מעוצב יותר ללא הגבלות מזון.

אימון גוף מלא

תרגול יוגה מאפשר לעבוד על כל חלקי הגוף תוך שימת דגש על אזורים שונים. אבל אימון יוגה כולל עבודה על הזרועות, הרגליים, הבטן, אגן ירכיים, הישבן – כך שאפשר לשפר את עיצוב הגוף מכל הבחינות ובצורה שלמה באימון מסוג אחד – יוגה. היופי הוא שהיות ובאימוני יוגה דואגים לחימום, מתיחות והרפיה לרוב הגוף אינו דואב אחרי האימון וגם לא בהכרח יש תחושה של מאמץ פיזי ולכן, האימון אינו מעייף וניתן לבצע אותו בתדירות גבוהה יותר וליהנות ממגוון היתרונות. 

גמישות כל הדרך לגוף חטוב

מחקר שנערך באוניברסיטת קולורדו מצא כי ביקראם יוגה – סוג של יוגה שבו סדרה של 26 תנוחות מבוצעות במשך 90 דקות בחדר מחומם – מקושר במיוחד עם גמישות וירידה בשומן הגוף ותורם להפחתה משמעותית במשקל ולעיצוב הגוף. כלומר, אפשר לעבוד על גמישות והגמישות כשלעצמה מעצבת את הגוף ואם משקיעים ביוגה אינטנסיבית יותר אפשר לרדת במשקל יחד עם עיצוב הגוף.

יוגה משדרגת פלאים את גם האיזון והיציבה כך שתוכלו "לשאת" את הגוף בדרך אלגנטית ומרשימה יותר גם כאשר אתם חשים חשופים כמו למשל, בבגדי ים על החוף או בבריכה. התחילו כבר עכשיו לתרגל יוגה ותיהנו ממראה מעוצב יותר. 

בא לכם לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest

אנחנו כאן בשבילכם, אז בואו נתחיל לתרגל יחד!