יוגה לילדים

בין אם אתם מתרגלים יוגה או לא, הילדים שלכם יוכלו ליהנות ממגוון היתרונות הגלומים בתרגול יוגה. הורים רבים שולחים את הילדים לחוגי יוגה וישנם בתי ספר שהגדילו לעשות ומשלבים יוגה כחלק בלתי נפרד מהפעילות הגופנית בשיעורי ספורט.
כמובן שחשוב שהילד ייהנה מהשיעורים וכך גם יפיק מהם את המיטב ולכן, חפשו סטודיו עם מורים ליוגה המתמחים בלימוד ילדים באווירה מחבקת ונעימה. 

 

אז מהם היתרונות של יוגה לילדים ואיזה ערך יפיק הילד מהתרגול?

איזון ורוגע

ילדים נמצאים באופן טבעי בתקופה סוערת בחייהם עם רעשי רקע בלתי פוסקים מכל הכיוונים ועשויים להימצא בלחץ תדיר בשל מחויבויות בבית הספר ואפילו לחץ חברתי. היוגה מסייעת להם להכניס איזון לחיים כאשר הם מפתחים תוך כדי תנועות ומשחקים כוח פנימי המשרה שלווה ומסייע להם להתמודד עם לחצים בחיים בדרך הטובה ביותר. היא גם מנתקת אותם לזמן קצוב מהמסך ומאפשרת להם להירגע בדרך בה הם מתקשים להירגע בכל סביבה אחרת. 

מודעות עצמית גבוהה

נשימה ומיקוד שהם חלק בלתי נפרד מתרגול יוגה מסייעים מאוד לכל ילד, למצוא הן שלווה פנימית אך להתרכז ולהצליח בכל משימה אחרת משיחה עם אנשים ועד משימה בית ספרית. ברגע שהילדים לומדים כיצד להתמקד הם יכולים אחר כך להתמקד בכל משימה אחרת ודם המודעות העצמית שלהם עולה ומתפתחת באופן טבעי, באבחנה בין מה שעושה להם טוב וכדומה. 

מודעות עצמית גבוהה

היוגה בונה שרירים חזקים יותר בדרך שנכונה מאוד לילדים דרך מתיחות והארכת הגוף. כל אחד יכול לבצע את התנוחות בשונות בדרך הנכונה לגוף שלו והמתיחות אינן יוצרות קושי פיזי משמעותי שעשוי להווה חסם עבור ילדים שאינם ספורטיביים ועם זאת – הם ירוויחו שרירים ארוכים יותר וגמישות רבה. 

לא מתחרים עם אף אחד

ענפי ספורט ובכלל משימות בלימודים יכולים להיות מאוד תחרותיים – מי ניצח בתחרות, מי השיג את הציון הגבוה ביותר במבחן, למי יש יותר חברים. ביוגה כל אחד מתרגל לעצמו ועם עצמו ועל אף שהפעילות יכולה לכלול אינטראקציה קבוצתית, אין בה אלמנט של תחרותיות שעשוי להלחיץ ילדים רבים. ההפך הוא הנכון יוגה מנחילה ערכים של קבלה עצמית והכרת תודה, שמסייעים לילד לקבל את עצמו איך שהוא, להיות מודע יותר לעצמו ולטוב שבחייו ובו.

הרגלי חיים בריאים

יוגה היא דרך חיים וברגע שבוחרים ביוגה בדרך חיים כבר מגיל צעיר ניתן לראות שהאלמנט הבריאותי של היוגה משפיע על המתרגלים הקטנטנים. הם מתחילים לאכול בריא יותר, לישון טוב יותר בלילה, להגיב ברוגע, לפתח חשיבה יותר אופטימית והסתכלות בריאה יותר של החיים. היוגה מאפשרת לכם להיחשף לחיים מאוזנים יותר וכיצד ניתן לחיות אותם מתוך עוצמה פנימית.

יוגה עוזרת לילדים לנשום טוב יותר, להגיב בצורה מאוזנת, להתגבר על קשיים ומהווה פעילות מרגיעה נהדרת לכל ילד. 

בא לכם לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest

אנחנו כאן בשבילכם, אז בואו נתחיל לתרגל יחד!