יוגה למתחילים

להתמקצע בתנוחות בסיס

יש תנוחות שנחשבות לליבה של היוגה וברגע שיודעים לתרגל אותן נכון, קל יותר להצליח בהמשך – בתנועות מסובכות יותר או לעבור ברצף ובזרימת השיעור מתנוחה לתנוחה. בין התנוחות שחובה להכיר: תנוחת ההר, שמהווה את נקודת המוצא לתנוחות רבות והיא תנוחת עמידה התורמת רבות לאיזון וליציבה. תנוחת הכלב הפונה עם הפנים כלפי מטה נחשבת לתנוחת מתיחה מצוינת וגם תנוחת המשולשת מהווה עמדת יציבה לתחילתו של אימון יוגה אפקטיבי. 
מומלץ להתחיל להתאמן גם על תנוחת הלוחם בעלת השפעה רבה על הארכת הגוף ותנוחה שיש לה ווריאציות רבות ביוגה. בחמישייה הפותחת של תרגילי יוגה שכדאי להוסיף לאימונים התחלתיים, אפשר להזכיר גם את תנוחת הילד, שהיא סוג של תנוחת מנוחה ורגיעה.

להתחיל לנשום

הנשימה עומדת בלב כל תרגול יוגה ועשויה להיות בהתחלה מאתגרת למי שאינו מודע לנשימתו ומעולם לא יישם תרגילי נשימה. במהלך שיעורי יוגה תיחשפו לפרקטיקות שונות של נשימה מ"שימור נשימה" במהלכה מחזיקים את הנשימה על מנת להגביר את הלחץ בתוך הריאות עד שהן מתרחבות וכך מזרימים חמצן ועד "נשימה ממריצה", שתפקידה להמריץ את מערכת העצבים הסימפתטית. חשוב להכיר בחשיבות של נשימה להצלחה ביוגה: לנשימה יש השפעה ביולוגית על המצב הרגשי והפיזי שלנו, היא מפעילה חלק מהמוח שאחראי על הרוגע. על ידי שינוי דפוס הנשימה ניתן לשפר משמעותית את המצב הנפשי והפיזי מהפחתת חרדה, איזון לחץ דם, הגברת רמת האנרגיה והרפיית השרירים.

השידוך המושלם – למצוא מורה יוגה מצוין

במיוחד בתחילת דרככם בעולם היוגה, חשוב שיהיה מישהו שיחבר אתכם לערכי היוגה ויסייע לכם לבצע את התרגילים בדרך הנכונה ביותר. ההכוונה המקצועית חשובה לביצוע מטבי של התרגילים על אחת כמה וכמה אם יש לכם קשיים פיזיים. בחרו במורה יוגה מוסמך מומלץ, שיחשוף אתכם גם לצד הפילוסופי של היוגה, שכן יש חשיבות רבה לתפיסת העולם היוגיסטית ולחיבור הרוחני כאשר מתרגלים יוגה. החלטה נוספת היא באיזו מסגרת להתאמן: האם בשיעור פרטני "אחד על אחד" או בשיעורים קבוצתיים, תלוי בסגנון המועדף עליכם, תקציב וסגנון מועדף. כמובן שקיימים גם קורסים מקוונים ליוגה ואפשר בהחלט ללמוד יותר על עולם היוגה או להתאמן על התרגילים הבסיסיים דרך קורסי וידאו ללימוד יוגה למתחילים או כהכנה לפני קורסי יוגה פרונטאליים.

הכינותי מראש

הכינו את עצמכם לקראת תרגילי יוגה מביגוד אוורירי ונוחים, כאלה שמאפשרים לבצע טווח תנועה רחב ומתיחות. הגיעו עם מצב רוח טוב וגישה חיובית ותיהנו מכל רגע.

בא לי לעשות יוגה!

השאירו פרטים לקבלת פרטים נוספים על מדריכים ומרכזי יוגה באיזורכם